Kako održavati kupatilo?

Kako održavati kupatilo?

Ono što mnoge i mlađe i starije domaćice uvek muči jeste koje sredstvo je najbolje koristiti za održavanje kuhinje, kupatila i ostalih prostorija u stanu ili u kući. No, čini se, ipak da je kupatilo u tom smislu najzahtevnije, a posebno ako su izabrane pločice tamnijih boja. Naime, na tamnijim pločicama se svaka fleka mnogo više vidi nego na svetlijim, a posebno zato što je voda u našoj zemlji naročito bogata kamencem, pa onda često na pločicama ostaju bele fleke. 

Posebna poteškoća nastaje kada mora da bude pozvan majstor za bojler ili za bilo kakvu drugu popravku, jer posle toga obično u kupatilu bude haos, koji domaćica treba da raskloni.

Svakodnevno održavanje kupatila

Iako se to retko kome dopada, ne može se osporiti činjenica da samo ako svakodnevno prebrišete kupatilo, možete smatrati da ga na dobar način održavate. Međutim, to retko ko može sebi da priušti zbog manjka slobodnog vremena, te onda obično jednom u nekoliko dana, a najčešće jednom u toku sedmice domaćice sređuju celu kuću, pa i kupatilo. 

Zapravo jedino ako vodite računa o tome svakodnevno, kamenac se neće nagomilati, ali je naročito važno i da odaberete odgovarajuće sredstva. U tome vam može pomoći ono što već imate u kući, a to su soda bikarbona i obično sirće. U principu je najbolje da to bude alkoholno sirće i da najpre ispraznite svu vodu iz vodokotlića i sipate nekoliko kesica sode bikarbone i sirće, te ostavite kraće vreme da deluju i zatim isperete. 

Ista mešavina se koristi i za brisanje baterija, kao i lavaboa, te bidea i tuš kabine. 

Možete biti uvereni da ako uvrstite sodu bikarbonu i sirće u sredstva za čišćenje kupatila, čak i kada dođe majstor za bojler ili za popravku veš mašine, odnosno bilo kog drugog elementa u kupatilu, neće vam biti naročit problem da iza njega očistite nered.

Naši klijenti

Mail za reklamacije: vodomen12@gmail.com | tijana.bosiocic96@gmail.com | mlaznicavoda@gmail.com